Miesięczne archiwum: Lipiec 2014

Ogłoszenia startowe

Parking dla zawodników i gości dostępny będzie na tyłach hali sportowej w Kazimierzu Biskupim, ul. Węglewska 12 (jadąc od centrum Kazimierza mijamy biuro zawodów w hali sportowej, budynek gimnazjum i pizzerię K2, skręcamy w lewo w kierunku boiska sportowego „orlik”)

Biuro Biegu czynne będzie w piątek od godziny 18.00 – 20.00 oraz w dniu imprezy od 7.00 – 9.30. Dla zawodników startujących w biegach dzieci biuro czynne do godziny 8.30. ze względu na konieczność rejestracji chipów. Nadal istnieje możliwość zapisu na poszczególne biegi. Od 1 sierpnia zapisy możliwe są tylko osobiście w biurze zawodów.

Pakiet startowy  odbieramy osobiście w biurze zawodów po okazaniu dokumentu tożsamości (numer startowy, chip do pomiaru czasu mocowany do buta, bon na posiłek po biegu oraz kupon z pytaniami do konkursu z nagrodami). W konkursie udział mogą brać udział wszyscy uczestnicy biegów i marszów z kijkami, również dzieci. Laureaci konkursu odbierają nagrody po okazaniu numeru startowego.

Na trasie biegu dostępne będą 2 punkty z wodą źródlaną i napojem izotonicznym isostar (dla 21,1 łącznie 4 punkty) oraz opieka medyczna. Trasa oznaczona poziomymi strzałkami z wapna oraz podanymi kilometrami. W kluczowych miejscach obsługa trasy biegu.

Na mecie biegu dla finiszujących dostępna będzie butelkowana woda źródlana i drożdżówka. Po biegu zapraszamy na posiłek: żurek regionalny z chlebem cebulowym.

Harmonogram:

1 sierpnia:

18.00 – 20.00: otwarcie biura zawodów

2 sierpnia:

7.00 otwarcie biura zawodów i rejestracja zawodników

8.30: koniec zapisów na biegi dzieci

8.45: zbiórka dzieci startujących na 800, 400, 200, i 100 metrów i wspólna przebieżka do miejsc startu (ostatnie metry biegu głównego)

9.00: start biegu 800 m.

9.05: start biegu 400 m.

9.10: start biegu 200 m.

9.15: start biegu 100 m.

9.30: koniec rejestracji do biegów 2, 13 i 21,1 km

9.45: dekoracja zwycięzców biegów dzieci

10.00: start biegu 21,1 km i 13 km oraz 2 km

10.02: start rajdu z kijkami 7 km i 13 km

13.00: podziękowania i dekoracje zwycięzców biegu 21,1 km i 13 km

13.15: rozwiązanie konkursu z losowaniem nagród

13.25: zaproszenie na XI edycję Biegów pod Tysiącletnimi Dębami 1 sierpnia 2015 r.

Grand Prix Wielkopolski Wschodniej

Wychodząc naprzeciw propozycjom organizatora Grand Prix Wielkopolski Wschodniej w biegach, przychylamy się do prośby, aby 2 sierpnia w biegu głównym, czyli Półmaratonie pod Tysiącletnimi Dębami mogli uczestniczyć zawodnicy którzy ukończyli 16 rok życia. Przypominamy, że decyzją organizatorów Grand Prix tylko półmaraton jest zaliczany do klasyfikacji końcowej i osoby biorące udział w tej klasyfikacji i walczące o kolejne punkty powinny ukończyć ten bieg. Start osób niepełnoletnich (16 do 18 lat) jest możliwy po przedstawieniu w biurze zawodów pisemnego oświadczenia rodzica lub prawnego opiekuna wyrażającego zgodę na udział w tym biegu. Przypominamy, że start w półmaratonie na trasie „pod dębami” przy wysokich temperaturach wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego, idealnego stanu zdrowia, oraz doświadczenia w ocenie własnych możliwości sportowych.

oświadczenie

Tutaj można pobrać też oświadczenie dla rodzica dziecka startującego w biegach dzieci

oświadczenie rodzica dziecka

Medal 2014

Prezentujemy tegoroczny wzór medalu Jubileuszowego z X Biegu Pod Tysiącletnimi Dębami. Zgodnie z zapowiedziami, medale otrzymują wszyscy uczestnicy dziewięciu wydarzeń sportowych. Ich dystanse wygrawerowane są na obwodzie medalu: biegi dzieci 100, 200, 400,  800 metrów, rajd z kijkami na 7 i 13 km, bieg rekreacyjny 2 km , oraz biegi 13 i 21,1 km. Tradycyjnie medale wykonane są z drewna dębowego. Mamy nadzieję, że znajdą Wasze uznanie. Serdecznie zapraszamy do Kazimierza Biskupiego 2 sierpnia.

DSC03600-001 - Kopia

Trasa Biegu: informacje dla dociekliwych

Dzięki Krzysztofowi z KB Maniac Poznań publikujemy szczegóły trasy biegu głównego Półmaratonu pod Tysiącletnimi Dębami 21.1 km. Zdaniem organizatorów trasa jest ciekawa – w 95% biegnie leśnymi drogami i ścieżkami w pofałdowanym terenie pagórków morenowych. Jest zacieniona, ale o tej porze roku ze względu na temperaturę może być wymagająca. Na trasie mogą czekać na nas tak piasek, jaki i błoto w zależności od opadów. Trasa jednoznacznie i dobitnie oznaczona znakami poziomymi – wapnem oraz tabliczkami z mijającymi kilometrami, do pomocy biegnących wolontariusze na skrzyżowaniach dróg.  Do dyspozycji 4 punkty odżywcze dla trasy biegu 21.1 km  (odpowiednio dwa punkty odżywcze dla biegu i marszu 13 km, jeden dla marszu 7 km), na punktach woda i izotonic oraz własne odżywki i napoje. Na trasie i mecie biegu opieka medyczna.

1000d 21 km

1000 d 21km g305

Aktualności „pod dębami”

Pozostało 23 dni do Jubileuszowego X Biegu pod Tysiącletnimi Dębami w Kazimierzu Biskupim. Cieszymy się, że łączna liczba zgłoszeń do wszystkich biegów przekroczyła 200. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się na bieg. Pozwoli nam to dobrze przygotować się organizacyjnie. Niezdecydowanych zapraszamy na naszą imprezę i zachęcamy już dzisiaj do rejestracji z wykorzystaniem formularza w zakładce: zapisy i regulaminy. Prosimy o cierpliwość związaną z aktualizacją wpłat: w miarę możliwości listę zawodników z dokonaną opłata startową aktualizujemy częściej niż raz w tygodniu. Życzymy udanych treningów i dobrej formy startowej w dniu biegu 2 sierpnia.