Miesięczne archiwum: Październik 2014

Nieoficjalne wyniki Biegu

Dziękujemy za udział w I edycji Biegu po Katowickich Lasach. Na starcie półmaratonu stanęło 28 zawodników. Wszystkim, którzy walczyli na pięknej, choć wymagającej trasie serdecznie gratulujemy. Publikujemy wyniki_nieoficjalne. Dziękujemy za spontaniczne pozytywne opinie o Biegu. Ogromne podziękowania kierujemy pod adresem wolontariuszy, którzy bezinteresownie wsparli organizację Biegu! Dziękujemy Wojtkowi za perfekcyjną ochronę przejścia przez najruchliwsze miejsce na trasie… I Marcinowi, za prowadzenie na rowerze czołówki Biegu. Dołożymy starań, aby kolejna edycja Biegu była równie pasjonująca. Mamy nadzieję, że Bieg po Katowickich Lasach znajdzie uznanie w Waszych oczach i zagości w kalendarzu biegów na przyszły rok. Wkrótce opublikujemy zdjęcia, które udało nam się wykonać. Jeśli posiadacie zdjęcia z trasy Biegu, prosimy o ich udostępnienie.

Lista startowa 1 Biegu po Katowickich Lasach

Podajemy Listę startową Biegu 18 października. Zapisy internetowe będą aktywne do piątku 17 października do godz. 22.00. Biuro zawodów czynne będzie w sobotę 18 października od godziny 10.00. przy skrzyżowaniu ulic. Francuska / Trzy Stawy w Katowicach Muchowcu. Zapisy w biurze zawodów będą możliwe do startu Biegu. Start Biegu: godzina 11.00. Zapraszamy do wspólnego biegania.

Aktualności

Przedłużamy internetowe zapisy do piątku godz. 22.00. Osobom zgłoszonym po regulaminowym terminie 14 października 2014 roku, proponujemy przyjazd i udział w zawodach. W miarę możliwości postaramy się zapewnić Wam medale na mecie Biegu! W razie dużej liczby zgłoszeń – medale  otrzymacie pocztą po Biegu w terminie 7 dni (dotyczy osób zgłoszonych w dniach 15-18 X 2014). Nie lubimy takiego rozwiązania, ale zważywszy na budżet Biegu (…) tylko takie rozwiązanie jest sensowne i możliwe do realizacji. Zapraszamy na start. Na tym Biegu najważniejsze jest samo bieganie. Liczymy na Was i mamy nadzieję, że pogoda dopisze. Do zobaczenia w najbliższą sobotę. Biuro zawodów będzie działać od godziny 10.00, czyli godzinę przed startem Biegu.

Zespół bezFormy.pl

Mapa

Publikujemy mapę trasy 1 Biegu po Katowickich Lasach (MAPA BIEGU)
Dla lepszej orientacji załączyliśmy mapki trasy także we fragmentach (w wersji satelitarnej i tradycyjnej mapy).
 
  plan cz. 1   plan cz. 2   plan cz. 3   plan całość trasy
cz. 1  cz. 2  cz. 3  cz. 4  cz. 5
cz. 6  cz. 7 całość  cz. 8 połowa  cz. 9 połowa

Na stronie portalu www.walkjogrun.net można pobrać trasę w postaci pliku GPX lub KML (zakładka Export w metryczce biegu).
Jak widać trasa jest urozmaicona i ciekawa z sympatycznymi podbiegami…
Przypominamy o miejscach niebezpiecznych, na których należy zachować szczególna ostrożność.
Dołożymy starań, aby oznaczenie trasy gwarantowało swobodny bieg wszystkim zawodnikom.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Biegu.

Prezentujemy medal

Z dumą prezentujemy medal 1 Półmaratonu po Katowickich Lasach. Trofeum wykonane jest z drewna jesionu. Na surowym krążku z konaru z zachowaną korą, czcionką silesiana wygrawerowane jest logo Biegu oraz napis: 21,1 km   KB bezFormy.pl 18 X 2014  W środku umieszczona grafikę przedstawiającą drzewo jesion. Całość zawieszona jest na złotej wstążce. Medal jest niepowtarzalny i z pewnością będzie wyróżniał się prostotą i oryginalnością.

Medal 2 Medal1

Ogłoszenia startowe

Pozostało 14 dni do I edycji Półmaratonu po Katowickich Lasach. Przedstawiamy najważniejsze ogłoszenia związane z dniem Biegu.

Trasa Biegu
Trasa Biegu przebiega dokładnie według informacji zawartej w mapce, która zostanie opublikowana tydzień przed startem. Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi – strzałkami na białych arkuszach papieru oraz znakami poziomymi – strzałkami z wapna sypanymi na ziemi.
Znaki zostaną umieszczone średnio co 100 metrów, obowiązkowo w kluczowych miejscach na skrzyżowaniu leśnych dróg i ścieżek.

Miejsca niebezpieczne
Miejsca niebezpieczne, na których należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność, związane są z przekraczaniem dróg publicznych (fotki tutaj). Dołożymy starań, aby były tam stosowne znaki ostrzegające i wolontariusze, którzy pomogą bezpiecznie przekroczyć drogi asfaltowe.

Opieka na trasie Biegu
Organizator zapewnia opiekę i wsparcie na trasie w wersji 5/6/7. Trzy osoby będą towarzyszyły biegnącym zawodnikom na całej trasie biegnąc lub jadąc na rowerze. Podjęliśmy decyzję, aby tempo opiekunów/pacemakerów oscylowało wokół 5, 6 i 7 minut na kilometr (odpowiednio około 1 godzina 45 minut, 2 godziny 6 minut oraz 2godziny 27 minut na mecie). Osoby poszukujące większych prędkości proszone są o lepsze zapoznanie się z mapą biegu i uważne czytanie oznaczeń na trasie, które wystarczą do samodzielnego pokonania trasy. Zawodnicy biegnący wolniej niż 7/km nie będą mieć żadnych trudności z orientacją na trasie (znaki poziome i pionowe oraz obsługa w kilku punktach).

Biuro zawodów
Biuro zawodów będzie czynne od godziny 10.00.
W biurze odbieramy numery startowe oraz podpisujemy oświadczenie o znajomości regulaminu, stanie zdrowia pozwalającym na udział w biegu i starcie na własną odpowiedzialność.

Numery startowe
Numery startowe przypinamy w widocznym miejscu i prezentujemy obsłudze trasy oraz osobom mierzącym czas na mecie.

Środki bezpieczeństwa
Na czas biegu podane zostaną telefony do Organizatorów. Zachęcamy do zabrania własnych telefonów na trasę lub towarzyszenia pacemakerom.

Parkingi
Parkingi dostępne są w najbliższej okolicy startu i mety Biegu ul. Francuska / Trzy Stawy w Katowicach Muchowcu.

Zapisy w biurze zawodów
Nie prowadzimy zapisów w dniu Biegu osób, które nie zarejestrowały się poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy będą możliwe tylko w przypadku rezygnacji osób zgłoszonych wcześniej lub posiadania przez Organizatora zapasowych medali. Informację o takiej możliwości podamy na stronie internetowej na 48 godzin przed biegiem.

Dekoracja uczestników
Dekoracja uczestników, czyli wręczenie medali odbędzie się bezpośrednio po przybyciu na metę.

Limit czasu
Przypominamy, że nie mamy limitu czasu na pokonanie trasy. Jednakowe brawa i identyczne medale otrzymują wszyscy przekraczający linię mety. Czekamy cierpliwie na wszystkich zawodników, nawet poruszających się marszobiegiem i marszem.

Harmonogram zawodów:

14 października – wtorek:
koniec zapisów internetowych

18 października – sobota:
godzina 10.00: otwarcie biura zawodów
godzina 10.45: odprawa
godzina 11.00: start Biegu
od godziny 12.15: dekoracja wbiegających na metę

zamknięcie trasy: po wbiegnięciu ostatniego zawodnika na metę
zamknięcie biura zawodów: około godziny 15.00

 We wszystkich sprawach związanych z Biegiem prosimy o kontakt:
pawel.prokop.2077@gmail.com