Miesięczne archiwum: Październik 2016

Ogłoszenia startowe

Pozostało 48 godzin do startu III edycji Półmaratonu po Katowickich Lasach. Przedstawiamy najważniejsze ogłoszenia związane z dniem biegu.

Bieg odbędzie się bez względu na warunki pogodowe! Trasa biegu przebiega dokładnie według informacji zawartej w mapce i będzie oznaczona znakami pionowymi –strzałki na jaskrawych arkuszach papieru umieszczone na drzewach oraz znakami poziomymi – strzałki z wapna na ziemi. Znaki zostaną umieszczone średnio co 100-200m. Oznaczenie trasy pozwala na bezproblemowe, samodzielne pokonanie trasy.

Zapewniamy pilota na rowerze, który poprowadzi czołówkę Biegu. Do dyspozycji biegaczy będzie woda, herbata i isostar na 5 i 15 kilometrze, oraz na mecie. Na trasie będą obecni sędziowie.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 10.00. W biurze odbieramy numery startowe oraz podpisujemy oświadczenie o znajomości regulaminu, stanie zdrowia pozwalającym na udział w biegu i starcie na własną odpowiedzialność. W biurze można pozostawić rzeczy wartościowe w depozycie i oznaczone napoje osobiste (do 10.30). Biuro zawodów usytuowane będzie przy parkingu leśnym od ulicy Beskidzkiej na wysokości tak zwanej Drogi Lędzińskiej: 50°10’26.1″N19°03’14.1″E
Numery startowe przypinamy w widocznym miejscu na piersi i prezentujemy obsłudze trasy oraz osobom mierzącym czas na mecie. Na numerach startowych podane zostaną telefony do Organizatorów. Zachęcamy do zabrania własnych telefonów na trasę. Parkingi i toaleta dostępne będą w najbliższej okolicy startu i mety. Trwają zapisy internetowe do piątku do godziny 23.59. W sobotę będzie możliwość zapisów i wniesienia opłaty startowej w biurze zawodów.

Dekoracja uczestników, czyli wręczenie medali odbędzie się bezpośrednio po przybyciu na metę. Dekoracja zwycięzców po przybyciu na metę ostatniego zawodnika.

Przypominamy, że nie mamy limitu czasu na pokonanie trasy. Jednakowe brawa i identyczne medale otrzymują wszyscy przekraczający linię mety. Czekamy cierpliwie na wszystkich zawodników, nawet poruszających się marszobiegiem i marszem. Na mecie kawa, herbata i ciepły posiłek dla wszystkich uczestników Biegu.

Harmonogram zawodów:

22 października – sobota:
godzina 10.00: otwarcie biura zawodów
godzina 10.50: odprawa i przejście na start
godzina 11.00: start Biegu
od godziny 12.15: dekoracja wbiegających na metę
zamknięcie trasy: po wbiegnięciu ostatniego zawodnika na metę
zamknięcie biura zawodów: około godziny 15.00

We wszystkich sprawach związanych z biegiem prosimy o kontakt:
pawel.prokop.2077@gmail.com

Trasa

Prezentujemy trasę 3 Biegu po Katowickich Lasach, który odbędzie się 22 października 2016 roku. Trasa Biegu przebiega przez leśne tereny Hamerli i Kruszowca  i położona  jest na  terenie dzielnicy Murcki. Trasa w 100% biegnie lasem z naturalnymi drogami leśnymi, a jedynie około 100 metrów pokonamy alejką z nawierzchnią asfaltową. Bieg odbędzie się na 10,5-kilometrowej pętli, którą pokonamy dwukrotnie. Każdy, kto ukończy minimum jedną pętlę, otrzyma medal i pozostałe świadczenia startowe.

 

Trasa biegu.

Kibice już czekają!

yuop

dzik image_gallery pic_r_o_roe-deer-male OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Medale już gotowe

Medal 3 Półmaratonu po Katowickich Lasach wykonaliśmy w drewnie, na surowym krążku z konaru grubości kilkunastu milimetrów z zachowaną korą. Oryginalność i prostota z jaką został zrobiony jest niepowtarzalna i charakterystyczna dla naszego Biegu.

  • Medal otrzyma każdy, kto ukończy minimum 1 pętlę Biegu.
  • Drewniane statuetki otrzymają zdobywcy miejsc  I – III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn na dystansie półmaratonu.

m1 m2 m3 m4