Klub

Klub Biegacza bezFormy.pl

 • Adres klubu: ul. Klasztorna 3a, 62-530 Kazimierz Biskupi
 • NIP: 6652941329
 • REGON: 301443977
 • Numer rachunku bankowego: 23249000050000450070300423 Alior Bank Oddział w Koninie, ul. Chopina 23e, 62-510 Konin
 • Klub Biegacza bezFormy.pl został wpisany do ewidencji Starosty Konińskiego pod numerem 108 jako klub sportowy działający w formie stowarzyszenia, którego statut nie przewiduje prowadzenia działalności gospodarczej.

Przemysław Lipiński: n400000@gmail.com

 

Historia organizowanych biegów:

 • I edycja: 6 października 2007r. 2 uczestników. Pomysł zrodził się podczas treningowego biegania w lesie z Krzysztofem. Zapadła decyzja, aby zorganizować bieg po Puszczy Kazimierskiej w formule towarzyskiej. Wspólnie wypracowano nazwę biegu (głównym pomysłodawcą był Krzysztof). Pierwotnie start miał być na polanie w okolicach klasztoru kamedułów w Bieniszewie (środek Puszczy Kazimierskiej). Na wniosek Krzysztofa start przeniesiono na parking w Kazimierzu Biskupim. Puchar rodzinny, przechodni, ufundowany przez Eugeniusza Lipińskiego. Trasa spontaniczna, około 15km.
 • II edycja: 17 styczeń 2008r. 3 uczestników. Formuła niemal identyczna jak w poprzedniej edycji. Bieg odbył się w wyjątkowo ciężkich warunkach atmosferycznych – niemal po lodzie. W lesie większość dróg była pokryta lodem i śniegiem, bardzo nieprzyjemnie się biegło. Niebezpiecznie. Szybko zrobiło się ciemno.  Po tym biegu przygotowano logo (Przemysław).
 • III edycja: 26 lipiec 2008r. 8 uczestników. Formuła niemal identyczna jak w poprzedniej edycji. Ze względu na upał skrócono trasę, było około 13 kilometrów. Możliwość ścigania się na ostatnich 2 kilometrach. Przyjeżdżają biegacze z Kleczewa. Dwa puchary ufundowane przez www.forest.karolin.pl . Dla uczestników były izotoniki na mecie i piwo „Dębowe mocne”.
 • IV edycja: 31 styczeń 2009r. 24 uczestników. Trasa wytyczona i oznakowana przez Eugeniusza i Roberta, zmierzona samochodem. 15 km. Izotoniki i piwo. Biuro zawodów w szkole podstawowej. Start na skraju lasu. Drożdżówki, piwo, koszulki przygotowane przez „Śląsk”, gadżety od Gosi. Pistolet startowy (Eugeniusz). Krzysztof zamyka bieg. Pojawiają się media. Relacja w radio i telewizji.
 • V edycja: 1 sierpień 2009r. 61 uczestników. Trasa zmierzona Garmin’em, oznakowana, można się ścigać od samego startu. Oznakowanie na tabliczkach (Paweł), co 1 km, plus taśma punktowo na całej trasie. Prowadzenie peletonu na rowerze (Robert). Dwa punkty z napojami. Biuro i zaplecze na  hali sportowej w Kazimierzu Biskupim. Telewizja. Przegląd Koniński. Współpraca z Gminnym Referatem ds. Sportu i Rekreacji – udostępniają halę, fundują drożdżówki, małe soki w kartonikach, oraz  puchar dla najlepszego biegacza z Kazimierza. Nagłośnienie przy rozdawaniu nagród. Ręcznie robione medale z drewna dębowego ufundowane i zrobione przez Katarzynę. Rezygnacja z pucharu przechodniego „Rodziny Lipińskich”. Szablon internetowy do zapisów. Brak piwa. Dużo wody mineralnej.
 • VI edycja – 31 lipca 2010. 103 biegaczy, 22 uczestników I Rajd Nordic Walking pod tysiącletnimi dębami. Główne rozwiązania w oparciu o V edycję. Przetestowano i wdrożono system znakowania trasy w oparciu o wapno i maszynę do wytyczania linii boiskowych. Pojawiają się sponsorzy z Kazimierza Biskupiego i okolic. Ręcznie malowane obrazy dla zwycięzców (6 sztuk). Wzrosła liczba organizatorów i wolontariuszy. Zdiagnozowano problem związany z „pustymi” zapisami. Dostrzeżono konieczność wprowadzenia licznych nowych zapisów w regulaminie.
 • VII edycja – 30 lipca 2011. Biegi dla dzieci i młodzieży, rajd rowerowy. Aktywniejsi sponsorzy. Ponad 200 biegaczy, 300 uczestników w sumie. W końcu była bramka na mecie, dzięki uprzejmości cyklistów z Konina.
 • VIII edycja – 28 lipca 2012. Główny cel to utrzymanie jakości biegu, zwiększenie ilości uczestników Rajdu Nordic Walking, biegów dla dzieci i młodzieży, rajdu rowerowego. Atest trasy? Elektroniczny pomiar czasu?
 • IX edycja – 27 lipca 2013. Jak dotychczas z kilkoma zmianami, np. rezygnacją z kategorii debiutantów i uruchomieniem biegu rekreacyjnego na dystansie 2 km. Pomiar czasu elektroniczny dla wszystkich dyscyplin (tak, wszystkich).
 • I edycja biegu na orientację: 2-3 maja 2014. Trzy dystanse: 60km, 30km, 10km. Start w nocy, w padającym deszczu. W sumie 54 uczestników, z czego na 60km było 9 osób. Aktywny udział Nadleśnictwa Konin. Medale w nowej technologi.